Tribuna/Баскетбол/Блоги/На уровне и под эгидой/Україна чесно спробувала зупинити греків – але отримала «-20» та бомбардирський рекорд Євробаскету-2022 від Янніса

Не вистачило сил на другу половину.

Автор — Андрей Белик
6 вересня 2022, 20:32
5

🔸 Збірна Греції підходила до матчу з Україною з ідеальними 3-0, але не сказати, щоб справляла враження зовсім вже непереможної команди. Дворазовий MVP НБА Янніс Адетокумбо збирав прекрасну індивідуальну статистику проти хорватів та італійців – втім, в обох випадках греки були змушені доводити свою перевагу у напружених кінцівках. І навряд чи змогли б це зробити, якби не фантастичні снайперські перформанси від захисника Тайлера Дорсі.

🔸 На папері секрет успіху у грі проти нинішніх греків (та й будь-яких із усіма їхніми братами Адетокумбо у складі) виглядає доволі просто – не давати Яннісу спіймати ритм, знизити до мінімуму кількість очок, які він забиває у швидкому нападі та проходах і змусити робити результат інших гравців команди Дімітріса Ітудіса. Повністю нейтралізувати суперзірку «Мілвокі» нереально (принаймні, цього літа ми ще не бачили збірної, якій би це вдалося), а ось максимально ускладнити йому життя – цілком можливо.

🔸 Україні це дуже добре вдавалося у першій половині – і на куражі після вчорашньої перемоги над італійцями, яка достроково гарантувала нашій збірній путівку до плей-оф Євробаскету, і за рахунок більш-менш чіткого виконання головної тренерської вказівки. Її Айнарс Багатскіс і не збирався приховувати (просто подивіться відео із роздягальні після вчорашнього тріумфу, і ви одразу ж усе зрозумієте) – Янніса треба було бити якомога частіше та сильніше, змушуючи його збирати очки з лінії штрафних.

🔸 До певного моменту це працювало: у двох стартових чвертях Греція не пропонувала майже нічого, окрім індивідуальної майстерності Янніса, а того наші гравці дуже жорстко зупиняли у фарбі. Найменше із суперзіркою церемонився Дмитро Скапінцев, але й інші не відставали – так, ми отримали декілька неспортивних фолів, але з усім цим спокійно можна було жити навіть тоді, коли Адетокумбо несподівано почав влучати штрафні (15/18 за матч – дуже і дуже пристойно за його доволі посередніми стандартами).

🔸 Першу половину Україна виграла з перевагою у три володіння навіть попри те, що влучали ми поганенько (кинули, наприклад, 0/6 триочкових у стартовій чверті) – забивав свої кидки Святослав Михайлюк, знову чудово вийшов з лави Іссуф Санон, та й інші гравці допомагали. У греків, навпаки, не виходило майже нічого: Дорсі зібрав два швидких фоли та майже усі 20 хвилин відсидів на лаві запасних, а гра Георгіоса Папаянніса давала зрозуміти, чому саме він – дуже рідкий випадок гравця, якого було обрано у першому раунді НБА, і який не відіграв у найсильнішій лізі світу навіть чотирирічний стандартний контракт новачка.

🔸 Втім, після великої перерви все стало на свої місця. Наша збірна почала не встигати у захисті (навіть своєчасно порушувати правила на Яннісі), дала грекам розбігтися – і отримала потужний ривок від іменитого суперника. Третю чверть українські хлопці програли з рахунком 11:32, і, що найприкріше, пішли у мінус навіть тоді, коли найзірковіший з усіх Адетокумбо сів відпочивати. Дуже несвоєчасно для нас прилетіли дві поспіль дальні спроби від Ніка Калатеса (за усю свою кар’єру у Євролізі плеймейкер «Барселони» забив менше 30% триочкових), і на цьому матч було зроблено.

🔸 А Янніс з рештою награв на новий бомбардирський рекорд чемпіонату Європи – він здобув 41 очко за 27 хвилин на майданчику та перевершив досягнення Йонаса Валанчюнаса (34 бали у трилері з двома овертаймами між Литвою Та Німеччиною, який господарі чемпіонату несподівано виграли), встановлене кількома днями раніше. Окрім Адетокумбо, лише Дорсі та Калатес у греків принесли команді більше семи очок, але цього грекам все одно вистачило для більш ніж впевненої перемоги.

🔸 Трагедії з цієї поразки робити точно не варто: Україна спробувала грати так, як і мала б діяти проти Янніса – і точно не провина наших гравців, що сьогодні це не спрацювало. Інших більш життєздатних варіантів протистояти Греції у нас все одно не було – і, навіть якби Багатскіс знав підсумковий результат, він майже гарантовано зробив би те ж саме.

🔸 Далі на українську збірну чекає день відпочинку, а 8 вересня наші хлопці проведуть останній матч групового раунду чемпіонату Європи – проти непоганої команди Хорватії. Його результат відіграє велику роль у тому, яке підсумкове місце ми посядемо у пулі С, і якого суперника отримаємо у 1/8 фіналу. Тож його важливість не варто недооцінювати – як і майстерність Бояна Богдановича, Івіци Зубаца та Даріо Шарича, які демонструють свій клас на цьому Євробаскеті.